W piątek 28 listopada o godz. 14:30 w Instytucie Fizyki UMK rozpocznie się dwudniowe sympozjum „Interactions” poświęcone zagadnieniom związanym z oddziaływaniami międzycząsteczkowymi – od astrochemii, przez ultrazimne gazy atomowe, aż po zastosowania w katalizie chemicznej.
Wydarzenie organizowane jest przez Centrum Doskonałości „Astrofizyka i Astrochemia” (program IDUB). Uczestnictwo w sympozjum nie wymaga rejestracji.
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy w piątek w godz. 14:30–18:00 do sali B.2.30, a w sobotę w godz. 10:30–13:30 do sali 26 (Audytorium Jabłońskiego). Organizatorami sympozjum są: prof. Piotr Żuchowski, prof. Anna Kaczmarek-Kędziera i prof. Michał Tomza (Wydział Fizyki, UW). Link do wydarzenia: https://fizyka.umk.pl/~pzuch/Interactions_MiniSymposium
Grudziądzka 5, 87-100 Toruń