Instytut Fizyki

KontaktGrudziądzka 5, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 3310
e-mail: ifiz@fizyka.umk.pl

Dlaczego Instytut Fizyki UMK

Naukowcy z Instytutu Fizyki UMK w Toruniu realizują prace badawcze w zakresie współczesnej fizyki teoretycznej i doświadczalnej oraz nauk interdyscyplinarnych w dziedzinach takich jak: fotonika, fizyka kwantowa, fizyka atomowo-molekularna, spektroskopia, metrologia częstotliwości i gazów, chemia kwantowa, fizyka matematyczna, nanotechnologia, fizyka medyczna, biofizyka i bioinformatyka. Badania te dają fizyce toruńskiej wiodącą pozycję w kraju i czynią ją rozpoznawalną w świecie. W ciągu ostatnich 10 lat naukowcy z Instytutu Fizyki UMK zrealizowali ponad ćwierć tysiąca projektów badawczych finansowanych przez polskie i europejskie agendy badawcze.

Potencjał Instytutu Fizyki UMK w Toruniu wspierany jest również przez Krajowe Laboratorium Fizyki Atomowej, Molekularnej i Optycznej – pierwsze w Polsce laboratorium o ponadregionalnym charakterze. Infrastruktura laboratoriów w Centrum Optyki Kwantowej umożliwia prowadzenie wysokiej jakości badań oraz kształcenie studentów i doktorantów, którzy zdobytą wiedzę i umiejętności przenoszą do nauki i gospodarki.

Instytut Fizyki UMK oferuje studentom i doktorantom unikalne możliwości pracy w rozpoznawalnych docenionych na świecie projektach badawczych, m. in. przy Polskim Optycznym Zegarze Atomowym (POZA), zastosowaniach tomografii optycznej OCT w biologii i medycynie czy też w badaniach znanych na całym świecie dzieł sztuki.

Oferta dla Studentów
Oferta dla Doktorantów