Instytut Fizyki

KontaktGrudziądzka 5, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 3310
fax: +48 56 622 5397
e-mail: ifiz@fizyka.umk.pl

Fizyka wokół nas

obrazek:

Instytut Fizyki UMK organizuje serię wykładów popularnonaukowych o tematyce związanej z fizyką, wygłaszanych przez znamienitych naukowców i popularyzatorów nauki. W czwartek 6 grudnia 2018 drugi wykład pt. "Od smogu do globalnego ocieplenia" wygłosi dr hab. Krzysztof Markowicz z Uniwersytetu Warszawskiego.

Wykłady kierujemy do  wszystkich ciekawych świata, nowych technologii, fizycznych paradoksów, najnowszych badań jak i „starych” problemów fizycznych. Choć zdajemy sobie sprawę, że zaawansowana fizyka potrafi być trudna, chcemy ją trochę „odczarować”  i przybliżyć zainteresowanym.  Dlatego na wykładach będziemy starali się mówić w miarę prosto, ale nie prostacko.

Mamy nadzieję, że  takie wykłady naukowe zainteresują szerszą grupę odbiorców, mieszkańców Torunia i okolic, uczniów szkół średnich, nauczycieli, ale  także przedsiębiorców, lokalnych polityków, decydentów. Szerokie uczestnictwo w takich wydarzeniach jest ważne szczególności dzisiaj, kiedy postawy i zachowania antynaukowe stają się powszechne w polskiej (i nie tylko) przestrzeni publicznej a uproszczenia, półprawdy, opieranie się na niesprawdzonych teoriach czy całkowite ignorowanie dowodów i badań naukowych są zmorą naszych czasów. 

Zapraszamy. 
Wykłady z cyklu "Fizyka wokół nas" odbywają się w wybrane czwartki o godzinie 17.15 w sali 26 Instytutu Aleksandra Jabłońskiego przy ul. Grudziądzkiej 5 w Toruniu.

Streszczenie                                                                              

Informacja o wykładowcy

 

pozostałe wiadomości