Instytut Fizyki

KontaktGrudziądzka 5, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 3310
e-mail: ifiz@fizyka.umk.pl

Finał Międzywydziałowego Konkursu Projektów Zespołowych 2023/2024 + fotorelacja

Laureaci i zespoły wyróżnione w MKPZ 2024 - Audytorium Aleksandra Jabłońskiego
Laureaci i zespoły wyróżnione w MKPZ 2024 fot. A. Bartkiewicz

11 czerwca br. odbył się Finał Międzywydziałowego Konkursu Projektów Zespołowych, wydarzenia, które Wydziały Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej oraz Matematyki i Informatyki współorganizowały z Fundacją Aleksandra Jabłońskiego. Konkurs odbył się po raz drugi i analogicznie, jak rok temu został objęty Patronatem Honorowym przez Panią Prorektor ds. Studenckich prof. dr hab. Beatę Przyborowską. Podczas prezentacji w Audytorium Aleksandra Jabłońskiego Wydziału FAiIS, studenci trzeciego roku Informatyki Stosowanej na WFAiIS oraz Informatyki na WMiI przedstawili swoje projekty zespołowe, które realizowali w ramach zajęć Pracowni Projektów Zespołowych na WFAiIS oraz kursu Programowanie Zespołowe na WMiI prowadzonych na kierunkach Informatyka Stosowana oraz Informatyka.

Komisja w składzie:
1. dr hab. Justyna Kosakowska, prof. UMK – prodziekan ds. studenckich WMiI,
2. dr hab. Anna Bartkiewicz, prof. UMK – prodziekan ds. studenckich WFAiIS,
3. dr Kamila Barylska – przedstawicielka WMiI,
4. dr Marek Grochowski - przedstawiciel WFAiIS,
5. mgr inż. Andrzej Korcala – przedstawiciel Fundacji Aleksandra Jabłońskiego – przewodniczący Komisji,
6. dr Maciej Muszytowski – przedstawiciel firmy Simplito,
7. mgr Bogdan Chechłowski – przedstawiciel firmy EIB,
9. dr Romuald Dąbrowski – przedstawiciel firmy AIS.PL wraz z głosem doradczym mgr. inż. Tobiasza Pokornieckiego
wyłoniła Laureatów, którymi zostali członkowie zespołu WASP uzyskując 359 punktów – nagrodą jest 5000 zł ufundowane przez firmę EIB S.A. oraz 1000 zł ufundowane przez Panią Prorektor ds. Studenckich dzielone w równych częściach na 5 osób oraz vouchery indywidualne  ufundowane przez EIB S.A. po 300 zł na osobę do galerii handlowej.

Wyróżnienie przyznano zespołowi Motzart (342,5 punktów) – nagrodą jest 3000 zł ufundowane przez firmę Simplito dzielone w równych częściach na 5 osób oraz vouchery indywidualne  ufundowane przez EIB S.A. po 150 zł na osobę do galerii handlowej.

Wyróżnienie przyznano zespołowi ShockuAI (340 punktów) – nagrodą jest 3000 zł ufundowane przez firmę AIS.PL dzielone w równych częściach na 4 osoby oraz vouchery indywidualne  ufunduwane przez EIB S.A. po 150 zł na osobę do galerii handlowej.

Przyznano też nagrodę sponsorską dla zespołu TonalityWEB (338,5 punktów) - nagrodą jest 1000 zł ufundowane przez firmę EIB S.A. dzielone w równych częściach na 4 osoby.

Gratulujemy! Dziękujemy sponsorom, tj. firmom AIS.PL, EIB, Simplito za wsparcie Konkursu.

Dyplomy zostaną wręczone laureatom i wyróżnionym zespołom podczas wydziałowych inauguracji roku akademickiego 2024/2025. Dziękujemy studentom i prowadzącym zajęcia  projektowania zespołowego za udział, wytrwałą pracę nad projektami oraz koordynatorom Konkursu mgr. inż. Rafałowi Linowieckiemu z Katedry Informatyki Stosowanej WFAiIS oraz dr. Bartoszowi Ziemkiewiczowi z WMiI za organizację finału. Szczególne podziękowania dla Pana Linowieckiego za pełne entuzjazmu prowadzenie finału! Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji finału, atmosfera była niezapomniana!

W Konkursie udział brały następujące zespoły:

Motzart
Skład: Kacper Falkiewicz, Mateusz Jachym, Piotr Kowalczyk, Kamil Kucharski i Michał Przysiężny
"Innowacyjna aplikacja muzyczna, wykorzystująca sztuczną inteligencję do generowania unikalnych melodii na podstawie podanych parametrów, takich jak skala, tonacja i tempo. Dla profesjonalistów i entuzjastów, Motzart sprawia, że tworzenie muzyki staje się łatwe i inspirujące. Motzart to nowa era w kreatywności dźwiękowej." Opiekunem był Szymon Skowroński z iteo.

ShokuAI
Skład: Filip Kowalik (lider), Maja Cichowicz, Piotr Grąbczewski, Paulina Lewicka
"Aplikacja mobilna ShokuAI to narzędzie dla miłośników gotowania i organizacji zakupów. Pozwala ona użytkownikom szybko i łatwo generować przepisy kulinarne oraz tworzyć listy zakupów, ułatwiając planowanie posiłków i zakupów spożywczych. Dzięki wykorzystaniu generatywnej sztucznej inteligencji, ShokuAI automatycznie generuje spersonalizowane przepisy kulinarne na podstawie preferencji użytkownika, ewentualnych alergii czy ograniczeń dietetycznych." Opiekunem był dr hab. Jacek Matulewski, prof. UMK z Katedry Informatyki Stosowanej.

Wirtualny Automatyczny System Portierni
Skład: Laura Chojnowska, Dominik Dziombowski, Aleksandra Górska, Karol Porożyński i Kacper Przybyszewski
"Kompleksowe rozwiązanie umożliwiające sprawną organizację i kontrolę nad kluczami w portierni. W skład systemu wchodzą aplikacja mobilna i platforma webowa. Aplikacja mobilna umożliwi wypożyczanie kluczy z możliwością sprawdzenia ich dostępności niezależnie od miejsca, w którym się znajdujesz. Aplikacja pozwoli również na przekazywanie kluczy między użytkownikami bez konieczności odnotowania tego na portierni. Platforma webowa zapewnia bogate opcje administracyjne, pozwalając m.in. na spersonalizowanie uprawnień dostępu oraz śledzenie historii operacji związanych z kluczami." Opiekunem był Michał Dudkiewicz z NMG S.A.

Heart Holder
Skład: Emil Sujkowski (lider), Iga Kużdrzał, Piot Piekański, Julian Świerczyński
"W projekcie Heart Holder zajmujemy się analizą sygnałów, przedstawiających pracę serca, pod kątem wykrycia potencjalnego migotania przedsionków. Pozwala nam to wśród wielu badanych pacjentów znaleźć tych, którzy z większym prawdopodobieństwem cierpią na tę chorobę. Taka automatyczna analiza usprawnia proces diagnozy pacjentów i może znaleźć pacjenta, który potrzebuje większej uwagi, szybciej niż analiza manualna." Opiekunem był mgr inż. Michał Joachimiak z Katedry Informatyki Stosowanej.

MovieTonight
Skład: Patryk Cierniak, Julia Grzankowska, Konrad Jaszczak, Maksymilian Laskowski i Aleksandra Pabian
"Aplikacja androidowa pomagająca w wyborze filmu. Użytkownik samodzielnie bądź wspólnie ze znajomymi wypełnia szybki quiz. Na podstawie udzielonych odpowiedzi specjalny algorytm wyświetla rekomendacje filmów z bazy. Użytkownicy mogą wybrać platformy streamingowe, do których mają dostęp, dzięki czemu aplikacja będzie polecać filmy dostępne na tych platformach." Opiekunem był Paweł Lal z Sii Poland.

TonalityWEB
Skład: Michał Kopczyński (lider), Patryk Stępniak, Rafał Brudziński
"TonalityWEB to aplikacja webowa, która umożliwia łatwe wykonywanie transkrypcji. Gotowa transkrypcja jest następnie przetwarzana i analizowana, również przy użyciu technologii LLM. Aplikacja może być wykorzystywana podczas code review, spotkań biznesowych czy do streszczania materiałów z serwisu YouTube. Użytkownik może zadawać pytania dotyczące transkrypcji i otrzymywać odpowiedzi bezpośrednio w aplikacji. Wspierane są również funkcje generowania podsumowań, edytor umożliwiający edytowanie transkrypcji, automatyczne tworzenie notatek, generowanie napisów wskazujących, która kwestia została wypowiedziana w danym momencie oraz identyfikacja rozmówców w nagraniu." Opiekunem był mgr Michał Meina z Katedry Informatyki Stosowanej.

Sponsor główny:

EIB to ekspert w budowaniu i aranżowaniu na rzecz swoich Klientów  specjalistycznych programów ochrony interesów majątkowych. Dbałość o  najwyższe standardy w obszarze wiedzy i relacji z Klientem sprawiła,  że marka EIB stała się synonimem najwyższej jakości wśród brokerów  ubezpieczeniowych w Polsce. Od 30 lat jesteśmy doradcą największych  przedsiębiorstw branż sektora przemysłu, handlu i usług. Zróżnicowane  potrzeby naszych Klientów są dla nas inspiracją do tworzenia nowych  rozwiązań i ciągłego doskonalenia standardów. Chronimy majątek wart  ponad 500 mld zł oraz zdrowie i życie ponad 130 tys. osób, co czyni z  nas jednym z największych partnerów polskich zakładów ubezpieczeń.  Wyzwania stawiane nam przez dynamicznie rozwijający się rynek oraz  rosnące potrzeby Klientów są dla nas motywacją do ciągłego rozwoju.  www.eib.com.pl

 

Sponsorzy

Toruńska firma AIS.PL Sp. z o.o. od 1999 roku wykonuje oprogramowanie internetowe na zamówienie. Naszymi klientami są głównie podmioty z USA i Irlandii. Obecnie firma zatrudnia ponad 50 specjalistów IT, w tym programistów i testerów. Mamy specjalną ofertę dla studentów ostatnich lat studiów, pozwalającą na łatwe pogodzenie studiów z pracą w firmie. www.ais.pl

Simplito - kreatywny zespół software R&D stworzony w 2008 r. w Toruniu, realizujący projekty dla odbiorców z całego świata. Simplito specjalizuje się w autorskich rozwiązaniach softwarowych, tworzonych na zamówienie, jak i w ramach własnych projektów i produktów. Obejmują one narzędzia dla sektora finansowego, rozwiązania HA do zarządzania kontraktami i transakcjami, dedykowane edytory, algorytmy i narzędzia obliczeniowe, ale także platformy i aplikacje biznesowe, jak autorski ekosystem do komunikacji i pracy zespołowej w modelu privacy-by-design, oparty na szyfrowaniu end-to-end i wykorzystujący serwery zero-knowledge. simplito.com

pozostałe wiadomości

galeria zdjęć

Kadr z Konkursu w Audytorium Aleksandra Jabłońskiego. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kadr z Konkursu w Audytorium Aleksandra Jabłońskiego. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kadr z Konkursu w Audytorium Aleksandra Jabłońskiego. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kadr z Konkursu w Audytorium Aleksandra Jabłońskiego. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kadr z Konkursu w Audytorium Aleksandra Jabłońskiego. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kadr z Konkursu w Audytorium Aleksandra Jabłońskiego. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kadr z Konkursu w Audytorium Aleksandra Jabłońskiego. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kadr z Konkursu w Audytorium Aleksandra Jabłońskiego. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kadr z Konkursu w Audytorium Aleksandra Jabłońskiego. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kadr z Konkursu w Audytorium Aleksandra Jabłońskiego. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kadr z Konkursu w Audytorium Aleksandra Jabłońskiego. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kadr z Konkursu w Audytorium Aleksandra Jabłońskiego. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kadr z Konkursu w Audytorium Aleksandra Jabłońskiego. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kadr z Konkursu w Audytorium Aleksandra Jabłońskiego. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kadr z Konkursu w Audytorium Aleksandra Jabłońskiego. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kadr z Konkursu w Audytorium Aleksandra Jabłońskiego. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kadr z Konkursu w Audytorium Aleksandra Jabłońskiego. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kadr z Konkursu w Audytorium Aleksandra Jabłońskiego. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kadr z Konkursu w Audytorium Aleksandra Jabłońskiego. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kadr z Konkursu w Audytorium Aleksandra Jabłońskiego. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kadr z Konkursu w Audytorium Aleksandra Jabłońskiego. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kadr z Konkursu w Audytorium Aleksandra Jabłońskiego. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kadr z Konkursu w Audytorium Aleksandra Jabłońskiego. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kadr z Konkursu w Audytorium Aleksandra Jabłońskiego. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kadr z Konkursu w Audytorium Aleksandra Jabłońskiego. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kadr z Konkursu w Audytorium Aleksandra Jabłońskiego. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kadr z Konkursu w Audytorium Aleksandra Jabłońskiego. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kadr z Konkursu w Audytorium Aleksandra Jabłońskiego. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kadr z Konkursu w Audytorium Aleksandra Jabłońskiego. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kadr z Konkursu w Audytorium Aleksandra Jabłońskiego. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kadr z Konkursu w Audytorium Aleksandra Jabłońskiego. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kadr z Konkursu w Audytorium Aleksandra Jabłońskiego. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kadr z Konkursu w Audytorium Aleksandra Jabłońskiego. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kadr z Konkursu w Audytorium Aleksandra Jabłońskiego. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kadr z Konkursu w Audytorium Aleksandra Jabłońskiego. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kadr z Konkursu w Audytorium Aleksandra Jabłońskiego. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kadr z Konkursu w Audytorium Aleksandra Jabłońskiego. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kadr z Konkursu w Audytorium Aleksandra Jabłońskiego. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kadr z Konkursu w Audytorium Aleksandra Jabłońskiego. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kadr z Konkursu w Audytorium Aleksandra Jabłońskiego. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kadr z Konkursu w Audytorium Aleksandra Jabłońskiego. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kadr z Konkursu w Audytorium Aleksandra Jabłońskiego. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kadr z Konkursu w Audytorium Aleksandra Jabłońskiego. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kadr z Konkursu w Audytorium Aleksandra Jabłońskiego. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kadr z Konkursu w Audytorium Aleksandra Jabłońskiego. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kadr z Konkursu w Audytorium Aleksandra Jabłońskiego. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kadr z Konkursu w Audytorium Aleksandra Jabłońskiego. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kadr z Konkursu w Audytorium Aleksandra Jabłońskiego. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kadr z Konkursu w Audytorium Aleksandra Jabłońskiego. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kadr z Konkursu w Audytorium Aleksandra Jabłońskiego. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kadr z Konkursu w Audytorium Aleksandra Jabłońskiego. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kadr z Konkursu w Audytorium Aleksandra Jabłońskiego. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kadr z Konkursu w Audytorium Aleksandra Jabłońskiego. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kadr z Konkursu w Audytorium Aleksandra Jabłońskiego. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kadr z Konkursu w Audytorium Aleksandra Jabłońskiego. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kadr z Konkursu w Audytorium Aleksandra Jabłońskiego. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kadr z Konkursu w Audytorium Aleksandra Jabłońskiego. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie.