Instytut Fizyki

KontaktGrudziądzka 5, 87-100 Toruń
e-mail: ifiz@fizyka.umk.pl

Eksperymentarium fizyczne

Jeżeli Twoi uczniowie chcieliby własnoręcznie sprawdzić, czy i jak prawa fizyczne znane im z podręczników działają w rzeczywistym świecie, to serdecznie zapraszamy do naszej I Pracowni Fizycznej! Raz w tygodniu otwieramy ją dla uczniów starszych klas licealnych o profilu matematyczno-fizycznym, przyrodniczym czy politechnicznym oraz uczniów techników z rozszerzonym kursem fizyki. Uczniowie wyznaczą wartości przyspieszenia ziemskiego, prędkości dźwięku i lepkości cieczy oraz sami zbudują proste układy optyczne, przy pomocy których zaobserwują efekty dyfrakcji i interferencji światła.

Zajęcia są bezpłatne. Zapraszamy całe, ok. 30-osobowe klasy, przy czym doświadczenia wykonywane są w 5-osobowych grupach. W czasie trwającej 2 godziny lekcyjne wizyty każda z grup przeprowadzi 3 eksperymenty. Koordynatorem projektu jest dr inż. Katarzyna Komar (kkomar@fizyka.umk.pl, tel. +48 608 652 449).

Zgłoszenia przyjmujemy przez formularz zgłoszeniowy.

Odwiedzili nas